Topic: Program do zdalnej kontroli serwerów

Witam. Czy znacie jakiś program do zdalnego administrowania serwerami który możecie polecić? Najlepiej, gdyby umożliwiał on taką pracę, aby chociaż sprawiało takie wrażenie, że siedzeprzed tamtym komputerem, z którym wlasnie chcę się z zewnątrz połączyc. Jeśli to ważne, zabezpieczyłem już komputer Nortonem, więc żadne komputerowe robactwo nie powinno mi zagrażać. Jak na razie nie miałem powodu, by być wobec jego wyłapywalności podejrzliwym tongue

Re: Program do zdalnej kontroli serwerów

Akurat antywirus ma raczej małe znaczenie w przypadku administracji zdalnej. Te dane i tak są przesylane szyfrowanymi połączeniami. Jeśli tak bardzo boisz się wirusów, to przerzuć się na inny system operacyjny, bo pewnie z Windowsa korzystasz. Linux jest świetny.

Re: Program do zdalnej kontroli serwerów

Żebym się zdecydował na zakup Nortona musiałaby być o wiele niższa niż to, co proponują na swojej stronie. Zresztą obecnie mam darmowego antywirusa i jaoś nie miałem problemów.

Re: Program do zdalnej kontroli serwerów

No dobra, ale w przypadku najlepszych antywirusów cena akurat jest raczej adekwatna do jakości świadczonych usług(choć akurat ceny Nortona Security nie określiłbym jako wysokiej, myślę, że każdego stać na wyłożenie 100zł na tak ważny cel). Nie zaufałbym darmowemu oprogramowaniu, wolę zapłacić stówę i mieć pewność, że faktycznie jakaś ochrona jest, a nie jedynie zainstalowany program o niby uspokajającej funkcji, który w rzeczywistości pewnie jedynie zbiera dane o użytkowniku… Ty może nie miałeś problemów, ja owszem, właśnie na darmowym jednym wink