Topic: Windykacja przez internet.

Witam. Prowadze firmę usługową i od paru miesięcy zauważam zwiększoną opieszałość w uregulowaniu faktur niektórych moich klientów. Chcę jak najszybciej odzyskać pieniądze, ale wolałbym nie sprzedawać wierzytelności żadnej firmie windykacyjnej. Wolałbym też uniknąć sądów i w ogóle zbytniego formalizowania sprawy i szumów. Czy istnieje możliwość ściągnięcia wierzytelności przez internet? Pozdrawiam.

Re: Windykacja przez internet.

Powiadasz: odzyskiwanie dlugow przez internet? Tego jeszcze nie było… z drugiej strony w końcu mamy wiek cyfryzacji...

Re: Windykacja przez internet.

Z tego co kojarze są firmy zajmujące się arbitrażem w takich sprawach, wystarczy poszukać.

Re: Windykacja przez internet.

Mój znajomy korzystał z Vindicatu, z tego co wiem mają system do samodzielnej windykacji http://vindicat.pl/faq/jak-windykowac-samodzielnie/. Podobno dobrze się sprawdza.

Re: Windykacja przez internet.

Samodzielna windykacja ma sens w sytuacji, kiedy znamy dłużnika osobiście, albo kiedy wiemy że zapłaci jak go trochę postraszymy. Już samo otrzymanie pisemka z windykacji powinno zmusić do myślenia.

Re: Windykacja przez internet.

Czy na tej stronie znajdę wzory pisma windykacyjnego?

Re: Windykacja przez internet.

Jasne, ale lepiej jest skorzystać z generatora pism http://vindicat.pl/faq/pisma-windykacyjne/. Podajesz wszystkie informacje odnośnie sytuacji i otrzymujesz gotowy do wysłania dokument.

Re: Windykacja przez internet.

Kiedyś sama korzystałam z takiego generatora i wynik był bardzo fajny. Dzięki temu, że tworzy je komputer pismo jest pozbawione emocji i oficjalne, co w takiej sytuacji wypada bardzo korzystnie.

Re: Windykacja przez internet.

Czy to prawda, że oprócz samego generatora można skorzystać z opcji ponaglania przez SMSy i email? No bo jakby nie patrzeć, kiedy powiedziało się „A” i wysłało pismo to trzeba powiedzieć „B” i przcisnąć dłużnika jeszcze mocniej, a wydaje mi się że nie pozwolenie mu o sobie zapomnieć to najlepsze wyjście.

Re: Windykacja przez internet.

Tak. Można podać na stronie numer telefonu i mail dłużnika. Będzie otrzymywał wiadomości z przypomnieniami o konieczności spłaty długu. Czy to działa? Słyszałam że tak i dla samego świętego spokoju ludzie oddają pieniądze. Bądź co bądź, w takiej sytuacji co nie zaszkodzi na pewno pomoże.