Topic: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Witajcie. Jestem studentem III roku chemii i niedługo będę chciał zrobić jakieś praktyki zawodowe. Ostatnio na ćwiczeniach nasz profesor zlecił nam napisanie pracy na temat zanieczyszczeń wody oraz przyczyny, które je powodują. Chciałbym się do tego jednak dobrze przygotować i wykonać też rzeczywiste badanie fizykochemiczne wody, jednak nie mam skąd je pobrać. Może ktoś z Was ma taką możliwość i mógłby użyczyć próbki? Przy okazji dowie się czy jest zdatna do picia.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

To nikt tego nie sprawdza czy woda jest zdatna do picia?

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

To wszystko zależy gdzie. Oczywiście, że duże miasta kontrolują zdatność wody, jednak może zdarzyć się tak, że kupisz działkę za miastem i będziesz chciała mieć studnię. Wtedy wykonanie takich badań jest niezbędne.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Ja chętnie oddam próbkę na badanie fizykochemiczne wody, ponieważ chciałabym sprawdzić czy nie ma w niej jakieś bakterii. Słyszałam o firmie: https://www.zbadamywode.pl/kategoria-pr … optymalny/, która oferuje wykonywanie badań. Dostępne są różne zakresy: podstawowy i rozszerzony, w których badany jest kolor wody, jej zapach czy smak. Takie badanie wskazuje też czy są w wodzie bakterie coli lub żelazo.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Właśnie o takie badanie mi chodzi. Potrzebowałbym kilku próbek, żeby móc porównać wyniki badań z obszarem zamieszkania.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Ja Ci chętnie podrzucę. I tak chciałam oddać próbkę firmie zbadamywode.pl, bo nie jestem przekonana, czy u mnie na działkach rzeczywiście jest taka czysta jak wszyscy twierdzą.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

A jeśli okaże się, że jakaś woda jest niezdatna do picia? To, co wtedy?

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Na tej stronie internetowej możesz zamówić nie tylko wybrane badanie wody, ale tez produkty do hydrochemii. Ta hydrochemia to nic innego jak nowoczesne rozwiązania, które uzdatniają wodę do picia. Stosuje się je na przykład w studniach, dzięki czemu będzie można normalnie z niej korzystać.

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

To rzeczywiście działa? Pozwala oczyścić wodę?

Re: Badanie fizykochemiczne wody – co to jest?

Tak. Nie musisz się o to martwić. To są nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można łatwo oczyścić zanieczyszczoną studnię. Warto skontaktować się z firmą, która się w tym specjalizuje.