Topic: Czy dzieci mogą składać modele?

Witam. Zacznę od tego, że pasjonuję się modelarstwem i składam różne modele statków, samolotów itp. Mam 6-letniego syna i chciałbym mu pokazać, jak to się robi. Zastanawiam się jednak, czy nie jest za mały jeszcze. Co Wy  tym uważacie?

Re: Czy dzieci mogą składać modele?

Moim zdaniem super, że od najmłodszych lat chcesz robić coś wspólnie z synem. Początkowo możesz mu pokazywać nieco łatwiejsze elementy. Jednak na początek zdecydowanie jest najlepszy model plastikowy, który nie zniszczy się tak szybko. Wydaje mi się, że to bardziej praktyczne, bo dziecko nauczy się, jak powinno obchodzić się z Twoimi modelami. To dobry sposób, żeby wprowadzić go do Twojego hobby. Poza tym nie będziesz musiał stale zerkać na syna, czy czegoś nie popsuje. Niepotrzebnie byś się tylko stresował, co stanie się z Twoim prawdziwym modelem.

Re: Czy dzieci mogą składać modele?

Nie pomyślałem nawet o tym, że to będzie dużo lepsze rozwiązanie i może nawet bezpieczniejszy! Powiedzcie mi tylko, gdzie kupić coś takiego?

Re: Czy dzieci mogą składać modele?

Poszukaj w dziecięcych sklepach z zabawkami, wydaje mi się, że tam na pewno znajdziesz coś takiego. Wiem, że na tej stronie masz całkiem duży wybór takich produktów, więc powinieneś coś znaleźć.

Re: Czy dzieci mogą składać modele?

Mój syn ma coś takiego i jest zachwycony! Także śmiało kupuj i może w przyszłości razem będziecie sklejać duże modele.

Re: Czy dzieci mogą składać modele?

Też tak właśnie myślę! Dziękuję za wszystkie opinie i rady, na pewno z nich skorzystam, jak będę kupował synowi model.