Topic: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

Witam wszystkich. Prowadzę własną firmę i ostatnio zauważyłem że koszty energii są naszą słabą stroną. Czy jest ktoś w stanie doradzić mi co zrobić żeby zaoszczędzić trochę energii? Nie znam się na tym, ale takie koszty mocno obciążają firmę.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

W temacie energii to ja jestem zielony ale polecam firmę Ekoprodet bo właśnie oni zajmują się energią i jej oszczędzaniem. Firma bardzo doświadczona na rynku więc śmiało można im zaufać. A namiary znajdziesz na stronie internetowej.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

To o czym mówicie nazywane jest audytem energetycznym budynku. To jest dobre jak się prowadzi sporą firmę i tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia gdzie to jest wszystko zużywane. Dodatkowo można otrzymać pieniądze od państwa jeżeli spadek zużycia będzie większy niż ileś tam procent.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

A wiecie kto robi coś takiego? A druga sprawa to ktoś może robił coś takiego u siebie i jest mi w stanie powiedzieć jakie to daje oszczędności. Głównie chodzi mi o rachunki, jak to przekłada się na rachunki za prąd.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

U mnie w pracy było coś takiego. Rozmawiałam potem aż z ciekawości z szefem i on mówił że można zejść tak nawet do 20%. Jeżeli płacisz rachunki w wysokości tysiąca albo i więcej to taki procent robi dużą różnicę na rachunku miesięcznym.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

Szczerze powiem, że robili taki audyt u mnie w firmie i dodatkowo w domu, ale nie za bardzo wiem o co chodzi w tym wszystkim. Fakt jest taki że faktycznie oszczędzam teraz więcej i z  dnia na dzień ta liczba się zmniejsza. Może uda mi się obniżyć rachunki o 30%.

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

Moja firma również robiła audyt w tej firmie. Bardzo fajna firma, ludzi fachowi i to tacy że potrafią normalnie człowiekowi powiedzieć co będzie robione i w jakim celu. Ja tak chodziłem za gościem i pytałem to po godzinie wiedziałem już chyba więcej niż on big_smile

Re: Zmniejszenie kosztów energii w firmie.

W takim razie skontaktuję się z tą firmą i zobaczę czy są w stanie mi pomóc. Wiecie, ja biorę pod uwagę że koszta energii muszą być duże, szczególnie jeżeli chodzi o nas, ale jeżeli mogę zaoszczędzić chociaż te dwadzieścia procent to gra jest warta świeczki bo to prawie 5 tys rocznie.