Topic: Mała firma budowlana.

Zakładam małą firmę budowlaną i szukam odpowiednich ludzi do pracy. Mam kapitał i czas go pomnożyć. Na początek trochę inwestycji, bo jak wiecie nic za darmo się nie robi. Kupuję więc sprzęt, na którym będzie można polegać. Chciałbym kupić kilka minikoparek, w dobrym stanie i to takich, do których jest łatwy dostęp z częsciami. Jakie polecacie?

Re: Mała firma budowlana.

Widzę, że chcesz ugryźć trochę tego torta budowlanego. Jak stary wyga w tej branży muszę Cię jednak ostrzec, że łatwo Ci nie pójdzie. Na początku faktycznie zainwestuj w dobry sprzęt, bo bez niego utkniesz i to nawet nie bedziesz wiedział kiedy. Po drugie znajdz sobie pracownika, który poradzi sobie z awariami. Jeśli tutaj polegniesz, to Twoje kontrakty może szlag trafić.

Re: Mała firma budowlana.

Zdaje sobie z tego sprawę. Nie jestem nowicjuszem na tym rynku, bo jak mieszkałem w Anglii to też prowadziłem tego typu firmę, ale ona tam cały czas istnieje. System pracy jest troche inny od polskiego, wiec dlatego moje pytanie.

Re: Mała firma budowlana.

Ja Ci mogę polecić dobre i spradzoneg maszyny. W nich co najwyższej będzie musiał zrobić przegląd serwisowy co jakiś czas, albo wymienić gąsienice w minikoparce. Teraz to możesz wkonać bardzo tanim kosztem. Znasz maszyny to wiesz co jest sprawdzone smile))

Re: Mała firma budowlana.

I znam i nie znam, jednak to czym pracowałem w Anglii jest nieco lepsze od tego co bede miał tutaj, więc dostęp do częscie zamiennych muszę mieć zapewniony.

Re: Mała firma budowlana.

Daj znać jak Ci się coś popsuje to postaram się pomóc.

Re: Mała firma budowlana.

W niketórych minikoparkach z tymi gąsienicami to bedzie jedyny problem z jakim się spotkasz. Sprzęt jest wytrzymały, a poza tym jest bardzo mobilny i wiele firm z niego korzysta. Nawet z kosztem napraw i tak wyjdziesz na tym korzystniej, jak byś miał na przykład wynajmować.

Re: Mała firma budowlana.

Jakbym mogła jeszcze coś doradzić, to lepiej mieć jakiś sprzet na tak zwaną górkę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może paść Ci kluczowa maszynę. Z moim szczęściem oczywiście pada mi zawsze wtedy, kiedy nie powinna smile)))