Topic: Jakich preparatów może używać karmiąca mama?

Cześć. Wiem, że dopóki karmię, nie mogę używać wielu preparatów, ale mam straszne problemy z cerą i zastanawiam się czy stosowanie czegoś takiego effaclar żel nie zaszkodzi mojemu synkowi. Nie chcę już molestować lekarza, może któraś z was coś podpowie.

Re: Jakich preparatów może używać karmiąca mama?

Przeczytaj ulotkę i jak nie będzie wzmianki o przeciwwskazaniach to czemu nie, to tylko krem. Możesz też spróbować wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę D i nienasycone kwasy tłuszczowe, to też podobno pomaga. Możesz spróbować omegamedu, suplementu dedykowane własnie dla młodych mam w okresie ciązy i karmienia piersią

Re: Jakich preparatów może używać karmiąca mama?

Najlepiej dopytaj lekarza. Czasami zamiast się męczyć warto też skrócić okres karmienia piersią i przejść na sztuczny pokarm. Tylko radzę kupić markową butelkę, coś takiego jak butelka Avent, bo te najtańsze butelki mogą uczulać dzieci. Później pojawiają się różne alergie, wysypki, utrata apetytu itd.

Re: Jakich preparatów może używać karmiąca mama?

A ja podpytam o coś innego. Czy taki cholinex tabletki nie zaszkodzi dziecku? To niby tabletki do ssania, więc działanie mają miejscowe, ale czy to nie przedostanie się jakoś do pokarmu? Też karmię, a strasznie drapie mnie w gardle i chiałam sobie jakoś ulzyć, tylko boję się sięgać po takie rzeczy. Korzystałyście z takich tabletek podczas karmienia?