Topic: Co na prezent: rzecz czy koperta?

Badźmy realistami, teraz każdy może sobie kupić wszystko co chce. Szczególnie, że tania chińszczyzna ze sklepów azjatyckich dotarła do Polski i co rpawda paczka idzie miesiąc ale w końcu dochodzi. Jak wy więc rozwiązujece problem dawania prezentów innym osobom? Czy w ogóle to robicie czy raczej wręczacie kopertę z pieniędzmi?

Re: Co na prezent: rzecz czy koperta?

Ja tęsknię za czasami, kiedy kopert się nie dawało. Wtedy prezenty może i nie były okazałe, ale wyrażały szczerą chęć i myśl o tej osobie. Ostatnio też postanowiłam nie dawać pieniędzy mojej chrześnicy tylko kupiłam im coś, co wiem, że ogromnie lubią. Jesiotrowy kawior sprawił im ogromną radość i powiedzieli, że sie bardzo cieszą, bo i tak nie mają szczególnych wydatków, a sami by nie wpadli na to, żeby sobie go kupić.

Re: Co na prezent: rzecz czy koperta?

Ja wolę połączyć i dawać i kopertą i jakiś prezent. Zależy też dla kogo, bo dla bliskich nie szczędzę wydatków, dla obcych jest ot raczej symboliczny drobiazg. Ale np jeśli chodzi ot aki prezent jak tu wspomniano, czyli o czarny kawior cena jest atrakcyjna w niektórych sklepach, np w Esturian.pl, toteż nie mam skrupółów, żeby kupować ludziom, których znam mniej.