Topic: Co ciekawsze, Grecja kontynentalna czy greckie wyspy?

Gdzie lepiej wybrać się na urlop, odwiedzić Grecję kontynentalną, czy może ciekawszą opcją jest wycieczka na jakąś popularną grecką wyspę?

Re: Co ciekawsze, Grecja kontynentalna czy greckie wyspy?

To zależy na co stawiasz. Jesli interesuje Cię zwiedzanie, to lepiej zostać na kontynencie, tylko tak będziesz miał okazję do odwiedzenia starorzytnych zabytkow, na wyspach jest tego raczej mało. Jesli jednak stawiasz na czysty relaks przy hotelowym basenie lub nadmorskiej plaży to wypoczynek na wyspach staje się bardziej atrakcyjny. Minusem moga być jednak kłopoty z transportem w przypadku jakiegos strajku. Rozwiązaniem pośrednim może być wyjazd na Kretę i samodzielne zwiedzanie całej wyspy, ktora jest dosyć duża, dlatego będziesz musial wynająć sobie samochód. Na Krecie znajdziesz sporo zabytków, to także dobre miejsce do czystego wypoczynku, bo jest tu mnustwo hoteli, knajpek, dyskotek itd.

Re: Co ciekawsze, Grecja kontynentalna czy greckie wyspy?

A dlaczego Grecja? Jak chcesz odpocząć to taniej będzie w Turcji albo Tunezji, a jak chcesz pozwiedzać to lepsze będą Włochy lub Francja.

Re: Co ciekawsze, Grecja kontynentalna czy greckie wyspy?

Najlepiej raz wybierz się na kontynent, a drugim razem na jakąś wyspę. Tutaj masz linka do ośrodków wypoczynkowych na malowniczej wysepce Zakynthos, przynależnej do archipelagu Wysp Jońskich http://www.prestigetravel.pl/wczasy,Grecja-Zakynthos. Super miejsce na letni wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi. Jest w miarę tanio, zawsze ciepło i bardzo czysto.