Topic: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

Zastanawiam się ostatnio nad skorzystaniem z usług firmy projektującej ogrody bo nie mam o tym pojęcia, a do tego dochodzi brak czasu na zebranie informacji odnośnie wpływu jednych roślin na drugie. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, bo jeśli chodzi o projektowanie ogrodów Marki są tak pięknym i prestiżowym miejscem że nie wypada mi posadzić brzozy i na tym skończyć. W ogóle nie wpiszę się w okolicę. Co wy o tym sądzicie?

Re: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

Korzystałem z usług firmy zakładającej ogrody w Legionowie i jestem bardzo zadowolony. Jestem prawnikiem i doskonale wiem ze w każdej dziedzinie są specjaliści bez których nie warto się jej dotykać. Nie znam się na ogrodach i samochodach więc potrzebuję usług ogrodników i mechaników, ale kiedy oni mają problem z prawem wtedy potrzebują mnie. Od zawsze świat tak wyglądał dlatego ludzkość nieustannie się rozwija.

Re: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

Dobrze to ująłeś. Są też inne czynniki jak czas i cena. Bardzo dużo pracuję, w zasadzie od rana do wieczora. Każda moja godzina jest cenna, więc nie mogę sobie pozwolić na niektóre czynności bo taniej mi kogoś wynająć. Znam tę firmę o której mówicie i mogę powiedzieć że jeśli chodzi o koszenie trawnika Warszawa nie ma tanszej i bardziej profesjonalnej firmy niż Krzak. Poleciłem wszystkim moim znajomym, nikt nie powie na nich złego słowa.

Re: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

Nie wiem ile bym musiała zarabiać zeby wynająć kogoś do koszenia trawnika...

Re: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

Jeśli miałabyś hotel, albo pole golfowe to też byś tak mówiła? Naszym problemem jest przeliczanie wszystkiego na pieniądze. Każdy zna powiedzenie że niczego na tamten świat nie zabierzemy ale kto stosuje to na co dzień? Podoba mi się mentalność amerykanów których ocenia się jak żyjących ponad stan, ale kto powiązał to że ich duża konsumpcja napędza gospodarkę i w ten sposób przez niespełna 300 lat istnienia stali się swiatowym mocarstwem.

Re: Czy warto skorzystać z firm zajmujących się zakładaniem ogrodów?

No trochę sie zagalopowałeś ale w ogólnym, bardzo ogólnym zarysie sprawy masz sporo racji. Nie wolno jednak zapominać o korzystnym położeniu, olbrzymim bogactwom i dobrych rządach przynajmniej do 1913 roku kiedy wprowadzono u nich podatek dochodowy od osób fizycznych.