Topic: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Mam dylemat, jeśli chodzi o wybór samochodu. Od strony wizualnej najbardziej podobają mi się francuskie samochody, ale pod względem mechanicznym to z kolei japońskie są najlepsze. Serce podpowiada mie jednak, że powinienem się zdecydować na coś europejskiego i chyba tak zrobie. Jak myślicie, czy to dobry wybór?

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Spokojnie możesz się decydować na francuskie modele. Ja jeżdżę takimi od dawna i nie mam z nimi żadnego problemu. Z resztą coraz więcej osób wybiera właśnie te marki, bo są one tanie w utrzymaniu. Wszystko przez to, że częście do nich są łatwo dostępne, a wiele warsztatów specjalizuje się właśnie w naprawie tych samochodów.

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Ja też jeżdżę francuzami, ale wydaje mi się, że zawieszenia tych aut pozostawiają wiele do życzenia. Zupełnie inaczej jest z kolei z naprawami tych zawieszeń. Wiele firm potrafi to robić perfekcyjnie. Zajrzyjcie sobie na stronę http://tylnabelka.com/cennik-peugeot/ , gdzie podano przykładową, typową naprawę. Wszystko można zregenrować.

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Wiem coś na temat napraw tych aut. Belki Citroena są dość słabe i szybko dają o sobie znać. Dlatego warto jechać z nimi na regenerację, gdzie dość szybko można doprowadzić je do porządku. Widziałem jak to robią specjaliści i generalnie jestem pod wrażeniem ich roboty.

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Chyba widzieliśmy ten sam proces regenracji. Cała operacja trwa dosłownie trzy godziny. Chociaż bardzo rzadko wpuszczają osoby z zewnątrz do warsztatu to mnie akurat wpuścili. Najpierw demontaż, później wszystkie elementy zostały odpowiednio wyczyszczone, a następnie wyprostowane. Dalej je wymalowano i zamontowano do samochodu. Auto było nie do poznania. Oczywiście pod względem jazdy.

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

To niby takie proste, ale doświadczenia to w tej kwestii trzeba mieć naprawdę bardzo dużo.

Re: Francuskie auta drogie w utrzymaniu

Jeśli chodzi o twoje pytanie, to sądzę, że francuskie auta mają to coś w sobie, co sprawia, że kierowcy bardzo chętnie po nie sięgają. Mają niesamowity wygląd i za to je najbardziej cenię.