Topic: Co to są licówki porcelanowe?

Może mi ktoś powiedzieć, co to są te licówki? Słyszałem o tym w gabinecie dentystycznymi, że w ten sposób można poprawić wygląd zębów, ale nie mam pojęcia co to jest.

Re: Co to są licówki porcelanowe?

Licówki to takie porcelanowe nakladki na przednią część zębów. Są bardzo cienki, ale i bardzo wytrzymałe. Porównałabym to do trwałych tipsów. W ten sposob możesz nadać zębom nowy kształt i kolor.

Re: Co to są licówki porcelanowe?

Takie coś by mnie interesowało. A może wiecie gdzie można wykonać taką porcelanową licówkę w stolicy Wielkopolski i ile to może kosztować? A tak na marginesie to czy w ten sposób można zamaskować pojedynczy ząb, czy trzeba te licówki zrobić na kilku zębach naraz, żeby nie było widać różnicy w grubości zębów?

Re: Co to są licówki porcelanowe?

Przy licówce spiłowuje się część zęba, wiec różnicy w grubości nie ma, a nawet jeśli jest, to jest niezauważalna. Jak szukasz gabinetu, ktory świadczy tego typu usługi, to zajrzyj na stronę http://duodenti.pl/oferta/. Pod tym linkiem znajdziesz ich ofertę. Z tego co wiem, to świadczą kompleksowe usługi dentystyczne, także jak ktos przy okazji szuka dobrego ortodonty w Poznaniu to chyba też może zgłosić się do tego gabinetu.