Topic: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

Hej! Słuchajcie, przyznaję, że nie mam za dużo pieniędzy, a niestety jestem zmuszony zrobić coś, żeby trochę więcej ciepła zachowywać w domu. Niestety to jest tak, że mam jakiś piec węglowy, który jest średnio wydajny, a przy tym jakoś mam wrażenie, że strasznie dużo ciepła zimą uchodzi (niestety, ale jest chłodno nawet przy temperaturach w okolicach 0). Boje się, że w końcu wylezie mi grzyb na ścianie, a to by była już katastrofa. Wiecie, jakim kosztem można zrobić jakąś izolację, by tego ciepła było więcej?

Re: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

Ja na miejscu kolegi zmieniłabym piec. Jeśli jest mało wydajny, to on sam może być przyczyną tego,że w domu jest wolno. Jeśli nie spala do końca, a przy tym daje mało ciepła, to i tak masz problem, bo musisz częściej zamwiać węgiel, a z tego co wiem, to nie jest z nim najtaniej ostatnio.

Re: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

Smutno przyznać, ale kolega mówił, że nie ma specjalnie pieniędzy. Fakt, że uskładać sobie na jakiś nowy piec też by się przydało, ale z drugiej strony na razie trzeba pomyślec rzeczywiścieo tym, żeby więcej ciepła mu zostawało w domu. A myślałeś, żeby wykorzystać takie rozwiązanie, jak oklejanie szyb Warszawa o ile wiem, jest siedzibą firmy folie.artfoll.pl, która świadczy tego typu usługi. Nie chcę kłamać, czy strzelać, ale wiem, że z pomocą takich folii można ładnie procentowo zredukować iość umykającego ciepłego powietrza. Bodaj do 30% chyba.

Re: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

A nie możesz po prostu ocieplić domu styropianem? To w końcu stary i dobry sposób na podniesienie energooszczędności domu smile

Re: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

Tak, i w końcu rzeczywiście wylezie mu ten grzyb, którego on tak się boi. Jak osobnik się nie zna, to osobnik się nie odzywa. Zresztą, w rzeczywistości to nie jest tak efektywne, jak się reklamowało. Ate folie od Artfoll to masz pewność redukcji tej energi. Ja się zbieram, żeby je zamówić (zawsze byłem leniwy), ale kolega je ma i widzi wyraźną różnicę w kosztach, jakie ma za ogrzewanie.

Re: Jak zwiększyć tanim kosztem energooszczędność domu?

O foliach taich nigdy jeszcze nie słyszałem, ale na pewno zajrzę na ich stronę i zobaczę, na czym to polega. Co do samego pieca, Wiem, że czeka mnie w końcu wymiana, takie życie. Jednak ta folia na dobry początek będzie niezłym rozwiazanem.