Topic: Do kogo się z podejrzeniem bezsenności – lekarz rodzinny czy psychiatra?

Witam, wiele się mówi o bezsenności, ale zastanawia mnie, dlaczego to leczy lekarz psychiatra, a nie lekarz rodzinny, wielu ludzi wstydzi się iść do psychiatry. Jak rozpoznać bezsenność objawy jakiego typu powinny mnie zaniepokoić, czy są jakieś czynniki podwyższonego ryzyka?

Re: Do kogo się z podejrzeniem bezsenności – lekarz rodzinny czy psychiatra?

Jako lekarz mogę powiedzieć, że przyczyn bezsenności jest wiele, od złej diety po stres. Najczęstsze objawy, to rozdrażnienie, długa niemożność zaśnięcia, brak koncentracji. Pytasz czemu psychiatra, psychiatra ma do tego odpowiednie przygotowanie, same pigułki nie wystarczą, często potrzebna jest też psychoterapia, ale nie będę Cię zanudzać fachowymi terminami, najlepiej poczytaj wskazówki na http://www.bezsennosc.pl/dlaczego-nie-moge-spac/. Tam jest wszystko przystępnie napisane Jeśli chodzi o grupy ryzyka, nie ma reguły chorują zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze naprawdę nie ma się co wstydzić psychiatry, lekarz jak każdy inny.

Re: Do kogo się z podejrzeniem bezsenności – lekarz rodzinny czy psychiatra?

eh ta bezsennosc, niektorzy borykaja sie z tym przez całe zycie to co piszesz ma sens moze pomoc wielu ludziom przelamac strach, dzieki bardzo.